O nás

Po náročnom týždni v práci sme brali pobyt v Art Pension dans le Parc v metropole stredného Slovenska ako zaslúženú odmenu. Cesta z Bratislavy do Banskej Bystrice bola ešte ako pokračovanie ťažkého týždňa, nakoľko nás na nej sprevádzala nepriazeň zimného počasia. Pár dní predtým výrazne nasnežilo a Banská Bystrica bola jedným z miest, kde snehu nadelilo viac ako kdekoľvek inde.

Skutočne zimná atmosféra nám ale vôbec nevadila, práve naopak, privítali sme ju. Zaparkovali sme na zľadovatenom povrchu parkoviska v areáli penziónu, lemovanom závejmi odhrnutého snehu. Penzión, pripomínajúci dobre udržiavaný väčší rodinný dom bol pekne vysvietený a jeho okolie vkusne doplnené rôznymi predmetmi, od malých ihličnanov v kvetináčoch až po veľké kovové svietniky. Vchodové dvere boli zatvorené, a tak sme zazvonili. Odomknúť nám prišla usmiata majiteľka penziónu, ktorá nás milo privítala a odovzdala nám kľúče od izby, nezdržiavala nás zbytočným papierovaním, to nechala na druhý deň. Potešili sme sa, že sa môžeme zložiť v našej izbe číslo tri na prvom poschodí a ísť sa pozrieť do centra mesta, ktoré bolo vzdialené necelých desať minút voľným tempom.

Naše ubytovanie v podkroví pozostávalo z dvoch izieb – spálne s manželskou posteľou a druhou, menšou izbou s pohovkou a stolom.

V spálni okrem spomínanej postele bola skrinka s pohármi, minerálkou a sviečkami. Vo fotorámiku sme našli údaje k bezplatnej wifi. Hneď vedľa stála minichladnička, na ktorej bola umiestnená rýchlovarná kanvica, dve šálky, čaje a instantná káva. Nechýbal televízny stolík s TV, na ktorej bolo možné sledovať do dvadsať slovenských a českých programov.

Manželská posteľ bola dostatočne veľká, matrac kvalitný, tvrdší a na ňom bol cez obe postele natiahnutý ešte jeden tenký matrac z pamäťovej peny. Pre niekoho vítaná pomôcka, osobne však uprednosťňujem tvrdý podklad, vzhľadom na moje bolesti chrbta, konkrétne platničky.

Na chodbe bola šatníková skriňa s dekami, z chodby sa šlo aj na samostatné WC a do kúpeľne s priestranným sprchovým kútom. Tam ste našli okrem čistých snehobielych osušiek aj sprchový gél dva v jednom, teda pre nás krátkovlasých akoby šampón a „sprcháč“ v jednom obale.

Z penziónu sme si na dve hodinky odskočili na banskobystrické námestie, kde sme okúsili atmosféru vianočných trhov a pokochali sa krásnou výzdobou, pripomínajúcou nezvratný príchod Vianoc. Na námestí sme v jednom z atraktívnych podnikov absolvovali večeru a pochutili si na kvalitnom pive. Príjemnou skúsenosťou boli milí ľudia ako na námestí tak v reštaurácii.

Keď už spomíname milých ľudí, ktorých sme v Banskej Bystrici streli, jednoznačne k nim patrí aj majiteľka penziónu Art. Starala sa o nás skutočne príkladne a ráno nás potešila kráľovskými raňajkami v príjemnej malej jedálni, ktorá dýchala dobrým jedlom a umením na stenách. V podstate v celom penzióne visia na stenách milé maľované obrazy alebo fotky v množstve fotorámikov, ktoré umocňujú atmosféru domova.

Späť k raňajkám. Čakal nás prestretý stôl, chcelo by sa povedať až rozprávkový stolček prestri sa. Poháre s pomarančovým džúsom, tanierik s čerstvou zeleninou, miska s feferónovo-šunkovým majonézovým šalátom, košík s čerstvým chrumkavým pečivom (na tom si skutočne potrpím), vajíčka na tvrdo, maslo, a majiteľka nám ešte doniesla tanier s nakrájanou šunkou, salámou, syrmi a chutné kvalitné espresso. Stále s úsmevom.

Na vedľajšom stole bol kvalitný čaj – čierny, zelený, biely, ovocný, bylinkový, od výmyslu sveta, jogurty, oriešky a množstvo ďalších produktov, z ktorých sme mohli ochutnať. V reproduktoroch na pozadí hrala kapela Elán, za oknami svietilo slniečko. Krásne ráno, aj vďaka majiteľke penziónu.

Pri odchode sme ešte prehodili pár slov a dozvedeli sme sa, že sa o penzión stará v podstate sama, vypomáha jej iba mamička. Klobúk dolu. Musím povedať, že je vidieť i cítiť láska k práci, k penziónu, v ktorom pani majiteľka aj býva.

Ak sa chcete v Banskej Bystrici cítiť príjemne rovnako ako my, odporúčame starostlivosť a príjemnú atmosféru domova v Art Pension dans le Parc.

 

Tešíme sa na vašu návštevu

Kontakt

info@artpension.sk

+421 905 260 557

Tajovského 8A, 974 01 Banská Bystrica

Sledujte nás

Ochrana osobných údajov

© ART PENSION Dans Le Parc | Designed by greweb